Subscribe:

Ads 468x60px

6 Aralık 2012 Perşembe

Haber Rana Röportajı

Reiki Şifalandırma Yöntemi, sık olarak duyguğumuz bir yöntemdir. Sık duyduğumuz, ne olduğu ve ne işe yaradığı, nasıl uygulandığı konusunda fazla bilgi sahibi olmadığımız bu konu hakkında bir araştırma yaptık. Bu konu hakkında eğitimler ve şifa uygulamaları yapan bir uzmana ulaştık ve onunla röportaj yaptık. Reiki Master Teacher Mine Güleş ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

1.Reik
i nerde ve ne zaman ortaya çıkmıştır ?

Reiki, 1920'lerde Japonya'da, Mikao Usui'nin Kurama Dağında yaptığı yirmi bir günlük uzun meditasyonu sırasında yaşadığı bir ruhsal deneyim sonucunda, bunun bir şifa enerjisi olduğunu algılaması ile başlıyor. Usui, 1922 yılında Usui Reiki Ryoho Gakkai adlı bir organizasyon kuruyor ve burada hem şifa veriyor, hem de aktarmayı öğretiyor. Zamanla hem bu kuruluş içinde hem de dışarıda öğretmen yetiştirmeye başlıyor. 1923 senesinde Tokyo'da yaşanan Kanto depreminde büyük yararlılık gösteriyor, imparator tarafından onurlandırılıyor. Kendisiyle yapılan bir röportajda, iki bin kişiyi Reiki enerjisine açmış olduğunu söylüyor.

2. Reikiyi soranlara nasıl tanımlıyorsunuz?

Reiki ruhsal yaşam enerjisidir. Evrendeki her canlının enerjisi vardır. Reiki bir Ruhsal Şifa Tekniğidir. Amaç; her yönden şifalanmaktır. Bütünsel şifadır. Şifalanmak kelimesi hastalıklarda kurtulmakta değil sadece reiki farketmediğimiz tüm bedensel, duygusal ve zihinsel problemleri şifalandırır.Tıpta destekleyicidir

3. Reiki hangi sorunlara çözüm oluyor, etkili olmadığı durumlar var mı?

Hemen Hemen Her Soruna Diyebilirim Şöyle Bir Genelleme yapacak Olursak "Reiki insanın yaşamını değiştirir, bedensel ve zihinsel şifayı sağlar, tıbbi tedavileri destekler etkisini çabuklaştırır, kozmik enerjiyi hissetmenizi sağlar, kendine güveni artırır, kişinin ruhsal gelişimini hızlandırır. İşe yaramadığı durum olarak, Reikiyle negatif, olumsuz herhangi bir şey yapamazsınız

4. Tedavi nasıl ve nerede yapılıyor, bu uygulamalar için bir hastaneye mi gitmek gerekiyor?

Reikinin yer ve zaman kısıtlaması yoktur. Kişinin rahat olması ve aynı zamanda şifacının da kendini destekleyecek şekilde oturması iyidir.Yatarak Enerjiyi Daha İyi Hissedecektir Ellerinizle Dokunarak Enerji Verirsiniz Ben Genellikle kişi oturuyorsa omuzlarından, uzandıysa göğüskemiğinden rahatlatılarak başlanmasını tavsiye ediyorum. Baş bölgesinden sırayla vücudun ön ve arka kısmı dolaşılır.
Reiki tıpta dünyanın bir çok yerinde hastanelerde kullanılmaktadır. Türkiye'de henüz kullanan hastane yoktur. Bu uygulamalar için, Terapi Merkezleri Ve Danışmanlık Kurumları bulunmaktadır ve bu kurumlardan faydalanılır.

5. Bu tedavi ne kadar sürüyor? Belirli bir sayı veya süresi var mıdır?

En Az 15dk sürmektedir. Bir seans, belirli bir süre veya sayısı yoktur. Kişilerden gelen taleple doğru orantılıdır.

6. Reiki konusuyla ilgilenmeye başladığınız günden bu yana başınızdan geçen en ilginç olayı bizimle paylaşır mısınız?

Çoğunlukla insanların Hastalıklarından kurtulmalarına şahit oluyorum. Bu konudaki en ilginç anım, uzun yıllardır epilepsi hastası olan bir danışanımın, reiki uyumlaması aldıktan sonraki 2 yıl hiç kriz geçirmemesi olmuştu. Bu durumu bana aktarırken yaşadığı sevinç hala gözlerimin önündedir.

7. Reikiye inanmayanların en çok öne sürdükleri şeyler nelerdir?

İnanmayanlar genelde bizimle bağlantıya geçmiyor. Bağlantıya geçenlerin ise aklında kalan bazı sorular oluyor. "REİKİ DİN MİDİR?" gibi "YA ÖĞRENEMEZSEM gibi. Bunlarıda karşılıklı konuşarak çözüyoruz. Reiki sadece vücudunuzda olan enerjiyi aktarmaya dayalı bir şifa tekniğidir ve neye inandığınızın önemi yoktur. Kısacası bir DİN DEĞİLDİR. Herkes reiki öğrenebilir. Eğitim durumunuz, dini inancınız, zeka düzeyiniz, reikiye inanıp inanmamanız,yetenekleriniz reikiyi öğrenmeniz için önemli değildir. İnanmasanızda işe yarayacaktır, kabul etmeniz yeterlidir.

Reiki Master Mine GüleşKundalini Reiki


KUNDALİNİ REİKİ

Bu sayfadaki bilgiler Kundalini Reiki Master Sayın Zeynep Kumruluoğlu'ndan alınmıştır. Kendisine teşekkür ederiz.
Şu an mevcut olan şifa ve kendini geliştirme sistemleri içinde belki de en sade ve basit olanı Kundalini Reiki’dir. 
Vücudun enerji kanallarının açılıp kuvvetlendirilmesi sayesinde, yalnızca niyet ederek Reiki enerjisine kanal olmak, kendinize ve başkalarına şifa vermek mümkündür.
Kundalini Reiki Nedir?
Kundalini ile vücudun belli şifa kanalları ve çakraları açılarak, evrensel enerjinin bir bölümü olan yerküre enerjisinin vücuda girişi kolaylaştırılır.
Kök çakrası, yani kuyruksokumu yakınında bulunan enerji merkezi, Kundalini enerjisinin vücuda giriş yeridir.
Kundalini enerjisine ‘Kundalini Ateşi’ de denir. Bu enerji, kök çakradan girer, bütün vücudun ana enerji kanallarını, çakralarını dolaşır ve taç çakradan çıkar.
Bu enerji kanalı, kök çakradan başlayıp başın tepesindeki taç çakrada son bulur. Kundalini’nin açılması demek, belli bir süre sonunda, çakraların ve enerji kanallarının tam olarak temizlenmesi demektir.

TARİHÇE

Kundalini Reiki’yi dünyevi boyuta getiren, Ole Gabrielsen’dir.
Mr. Gabrielsen bir Meditasyon Üstadı olup çalışmaları bütün dünyada pek çok kişiye esin kaynağı olmuştur.
Kundalini Reiki, Mr. Gabrielsen’in Yükselmiş Üstatlardan Kuthumi ile uzun saatler sürmüş spritüel çalışmalarının ürünüdür. Üstat Kuthumi, İkinci Işık temsilcilerinden olup Koot Hoomi ya da K.H. olarak da bilinir. Taç Çakrayla ve Sevgi, Bilgelik ve Anlayış Tapınağıyla bağlantılıdır.
Üstat Kuthumi, içinde bulunduğumuz bu değişim zamanında dünyevi bilgiyi arayanların ve bu bilgi birikimini bütünün yararına kullanacak olanların yardımına gelir. Bu Üstat, enerjilerini, fiziksel beden ile zihni şifalandırmak ve entelektüel kibir eğilimini aşmakta kullanır.
Belirttiği amacı olan, Evrensel Bilincin, Barış, Işık ve Sevginin yayılmasına öncülük edecek Kundalini Aktivasyonu, geleceğe yönelik bir vaat olmayıp bunun şu anda gerçekleşmesi mümkündür. Kundalini Reiki büyük bir lütuftur ve Mr. Gabrielsen ile Üstat Kuthumi’ye bu olağanüstü armağan için teşekkür borçluyuz.


EK BİLGİ

Yanlış Kundalini uyanışına uğrayan veya Kundalini enerjisi ile problemleri olan kişilere genellikle Kundalini Reiki ile yardım edilebilir.
Kundalini Reiki öğrenmek istiyorsanız, önceden başka bir Reiki sistemine uyumlanmış da olsanız, bu tekniği öğrenmeye Kundalini Reiki 1 seviyesinden başlamalısınız.
Bu ders notlarında bazı öneriler/kılavuz çalışmalar da bulacaksınız. Bunlar kesinlikle uymanız gereken “kanunlar” değildir. Zamanla ve enerjiyle çalışarak deneyim kazandıkça, bu sistemi kendinize ve çalışmaları birlikte yaptığınız kişilere en uygun biçimde nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.
Burada sözü edilen uyumlamaları alırken, lütfen rahat bir sandalyede oturun. Ya kollarınızı sandalyenin kolçaklarına dayayın ya da ellerinizi avuç içleriniz yukarı bakacak biçimde bacaklarınızın üst kısmına yerleştirin. (İmkânınız varsa, uzanmanız daha iyi olur!)
Kundalini Reiki 1. ve 2. seviye uyumlamaları sırasında gözlerinizi kapayın; rehberlerinizi ve Üstat Kuthumi’yi çağırarak uyumlamaya rehberlik etmelerini isteyin.
Rahatlamak ve bu deneyimin keyfini çıkarmak dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok. Uyumlama 20-30 dakika sürecektir. Bittiğini hissedebilir ya da uyumlama sırasında uyuyakalıp daha geç bir saatte uyanabilirsiniz. Bu normaldir.
Kundalini Reiki 2. seviye uyumlamasından sonra, uyumlanmaya niyet etmeden önce, lütfen notlarda belirtilen Kundalini Reiki Meditasyonu ve denge çalışmasını yapın.
Herkesin uyumlanma deneyimi farklıdır. Bazıları hiçbir şey hissetmez, bazıları çok şey hisseder. Bir şeyler görenler bile olabilir. Sizin uyumlanışınız, sizin için en doğru biçimde gerçekleşecektir.
Kundalini Reiki uyumlamaları sırasında enerjiyi ellerinizde ve bacaklarınızda çokça hissetmeniz ve seviye yükseldikçe bu durumun şiddetlenmesi normaldir. Eğer böyle bir his almıyorsanız da, merak etmeyin. Sizin için enerjiyi hissetmek biraz daha fazla zaman alacak demektir ama bu bir sorun oluşturmaz.

KUNDALİNİ REİKİ 1 UYUMLAMASI

Kundalini Reiki 1. Seviye uyumlamasında çakralardaki bütün düğümler / blokajlar açılır (kök çakra hariç).
Ana enerji kanalı, tepe çakradan kök çakraya kadar temizlenir ve Kundalini Reiki 2. seviye uyumlaması sırasında gerçekleşecek olan Kundalini Uyanışı’na hazırlanır.
Kalp çakrası genişler ve ellerden Taç çakraya kadar uzanan enerji kanallarındaki tıkanıklıklar açılarak Reiki enerjisinin akışı mümkün hale gelir.
Bu uyumlama, seviye olarak Usui Reiki 3 ya da master uyumlamasına denktir.
Şifa Verme: (Bu format, başka türlüsü belirtilmediği sürece, bu elkitabında sözü geçecek bütün farklı Reiki tipleri için kullanılacak formattır.)
1. Birkaç basit adımda birine şifa vermek:
Ellerinizi alıcının omuzlarına yerleştirin.
Zihninizi temizleyin ve enerji akışını başlatmak için aklınızdan “Reiki” diye geçirin. Bırakın enerji aksın. Enerjinin akması için ona konsantre olmanız gerekmez, o kendisi akacaktır… Siz yalnızca rahatlayın ve enerjinin keyfini çıkarın.
3-5 dakika geçtikten sonra, enerjinin durduğunu ya da biraz yorulduğunuzu, tükendiğinizi hissedebilirsiniz.
Bu şifa verme sürecinin tamamlandığı anlamına gelir. Ancak şifa enerjisi, seanstan en çok bir saat sonrasına kadar, alıcıda çalışmaya devam edecektir.
Rahatsızlığı ne kadar ciddi ya da önemsiz olursa olsun, alıcı daima kendisine gereken miktarda şifayı alacaktır.
Enerjinin daima kendisine ihtiyaç duyulan yere gider. Bu sürecin nasıl işlediğini hatırlamanızı kolaylaştıracak olan şu benzetmeyi unutmayın:
Bir kova suyu (burada su, enerjiyi temsil ediyor) çukurlarla dolu bir yola dökerseniz ne olur? Su çukurları birer birer doldurur. Sizin tek tek bütün çukurları dolaşarak içlerini suyla doldurmanız gerekmez. Su, kendiliğinden gidip bütün çukurlara dolacaktır.
İşte enerji de böyle çalışır. Siz bırakın enerji aksın, o kendisine ihtiyaç duyulan yerleri kendisi bulacaktır.
2. Uzaktan şifa verme ve kendi kendine şifa:
Avuç içlerinize bakarak alıcıyı ya da alıcının adını (veya adlarını) gözünüzün önünde canlandırın (isterseniz, alıcının adını bir kâğıda yazıp elinize alabilirsiniz) ve avuçlarınızı birleştirin.
Zihninizi temizleyin ve içinizden “Reiki” diye düşünerek enerji akışını başlatın. Bırakın enerji aksın. Enerjinin aktığına konsantre olmanız gerekmez. O kendi bildiği gibi hareket edecektir… siz yalnızca gevşeyin ve enerjinin keyfini çıkarın.
3-5 dakika geçtikten sonra (bu süre kişiden kişiye değişebilir) enerjinin durduğunu hissedeceksiniz. Yorulduğunuzu ya da tükendiğinizi de hissedebilirsiniz. Bunlar sizin işinizin bittiğini gösterir.
Ancak şifa enerjisi alıcıda çalışmaya devam edecektir.
Kendi kendinize şifa vermek için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Her gün kendinize şifa çalışmanız çok iyi olur.
3. Bir evi / odayı temizlemek:
Bir odayı / evi negatif enerjilerden temizlemek çok basittir. Uzaktan şifa yöntemini uygulayacaksınız, ancak birinin adını düşünmek yerine belli bir oda ya da evi düşüneceksiniz. Örneğin, “Ayşe’nin odası / evi” vb. ve enerji akışını başlatacaksınız. Genellikle 3-5 dakika sürer.
En az 14 günde bir, ya da ihtiyaç olduğunu düşündüğünüzde, evinizi negatif enerjilerden temizlemelisiniz.
Şunu unutmayın; kişi, nesne ya da durumu avuç içlerinizde ne kadar iyi imgeleyebildiğinizin önemi yoktur; enerjinin doğru yere akması için asıl önemli ve yeterli olan, sorunu şifalandırmaya niyet etmiş olmanızdır.
4. Karmik bağı şifalandırmak:
Kendimize yakın bulunduğumuz kişilerle aramızda daima bir karmik ilişkimiz, bağımız vardır. Bu bağların bazen fiziksel bedenimizin çeşitli bölümlerinde ve enerjimiz üzerinde negatif etkileri olabilir, bizi aşağı çekebilirler. Başka bir deyişle, yaşam amacımızdan ve zevk aldığımız pek çok şeyden uzaklaşmamıza neden olacak biçimde, olumsuz etkileyebilirler.
Genellikle, karmik bağın şifalandırılması sonrasında kişiler arasındaki ilişkilerde düzelme görülür. Bu tip bir iyileştirmeyi yakın bulduğunuz, sevdiğiniz kişilerle ve geçmişte sevmiş olduklarınızla ilişkilerinize uygulayın. Bunun için, uzaktan şifa gönderme tekniğini kullanmalısınız.
Örneğin, annenizle ilişkinizi iyileştirmek istiyorsanız, parmaklarınızla avcunuzun içine, “annemle ilişkim” yazmalısınız. Avuç içlerinizi bir araya getirin ve enerji akışını başlatın.
Başka birinin ilişkisine şifa yolluyorsanız, “.....’nın annesiyle olan ilişkisi” yazar ve enerji akışını başlatırsınız. Bu yöntem, yakındaki ve uzaktaki durumların her ikisi için de kullanılabilir.
Bu prosedür genellikle 3-5 dakika sürer. Ancak şaşırmayın, daha uzun sürdüğü de olabilir.
5. Durum / nitelik şifalandırmak:
Bir durumun ya da kişiye özgü bir niteliğin / karakter özelliğinin iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.
Örneğin, kıskançlık, sinirlilik, endişe, diş ağrısı, üzüntü, öfke, iletişim geliştirme, şarkı söylerken sesinizi güzelleştirme gibi konuları şifalandırmayı deneyin. Kendinizle ilgiliyse, örneğin “öfkem” ya da “iletişimim”, ya da başka biri içinse, “Orhan’ın diş ağrısı” yazın ya da düşünün.
Şunu unutmayın, şifa prosedürüne başladığınızda daima “doğru olanı” yaptığınızı hissetmelisiniz.
Gerçekten de, karışılmaması gereken bazı şeyler vardır. Ancak neyin şifalandırılması, neyin kendi haline bırakılması gerektiğini ayırt edebilecek duruma geleceksiniz.
Şifayı hayvanlara ve bitkilere de uygulayabilirsiniz.

KUNDALİNİ REİKİ 2 UYUMLAMASI

Kundalini Reiki 1. seviye uyumlamasının etkileri güçlendirilir ve kök çakra açılır, üçüncü göz çakrası genişler.
(Bu uyumlama için, Kundalini Reiki 1 uyumlamasından en az 2 gün sonrası önerilir.)
1. Şifa
Bundan sonra, şifa enerjisi verdiğiniz sırada, “Kundalini Reiki” diye düşünerek enerjiyi çağıracaksınız. Artık şifa sırasında, şifa enerjisinin bir parçası olarak “Kundalini Ateşi”ni de kullanıyorsunuz.
2. Kundalini Reiki Meditasyonu
Artık arındırma/temizleme işlemine yardım eden özel meditasyonu siz de uygulayabilirsiniz.
Meditasyon genellikle 5-10 dakika kadar sürer.
Kundalini ateşinizi/enerjinizi arttırır ve kuvvetlendirir ve kısa bir süre için avuç içlerinizdeki çakralarda genişleme olur.
Bu yapıldığında, bütün çakralarınız ve enerji kanallarınız uyandırılır ve temizliğe hazırlanır.
Kundalini Reiki Meditasyonunu nasıl yapacaksınız:
Oturun ya da bir yere uzanın, gözleriniz kapalı olsun.
İçinizden “Kundalini Reiki Meditasyonu” diye düşünün. Bunun üzerine, süreç başlayacak ve 5 dakika sonra kendiliğinden duracaktır.
Siz yalnızca gevşeyin ve enerjinin keyfini çıkartın.
Titreşiminizin artması ve enerji kanalı temizlenmesi sürecinden en yüksek faydayı sağlamak için bu meditasyonu her gün yapmalısınız.
Kundalini Reiki’de bu tekniği kullandığınız zaman, alacağınız enerji vücudunuzun idare edebileceği ve ihtiyacınız olan kadardır, daha fazlasını almazsınız.
İdare edeceğiniz enerjiden fazlası kesinlikle verilmez. Meditasyon, kendine şifa ve başkalarına şifa verme konularında da bu durum geçerlidir.


KUNDALİNİ REİKİ 3 UYUMLAMASI

Kundalini Reiki Master seviye uyumlamasıyla, önceki uyumlamaların etkilerini güçlendirilir ve Boğaz, Solar Pleksus, Hara çakraları ve Kök çakra iyice genişler.
(Bu uyumlama için, Kundalini Reiki 2 uyumlamasından en az 7 gün sonrası önerilir.)
Kundalini Reiki 3 ile gelen ekstra uyumlamalar:
Pırlanta Reiki:
Taç çakranın açılışı sırasında içine bir eterik pırlanta yerleştirilir.
Bu teknik, Taç çakradan giren bütün Reiki enerjisinin, vücuda akmaya başlamadan önce pırlanta özellikleri almasını sağlar.
Bu enerji, yolu üzerindeki her şeyi gizli kalmış ve çözülmemiş hiçbir sorun kalmayıncaya kadar şifalandıran ve aydınlatan çok güçlü bir enerjidir.
Kullanımı: Şu andan itibaren, bu tekniği kullanırken, “Kundalini Reiki” yerine “Pırlanta Reiki”yi düşünün. Böylece, kullandığınız Reiki enerjisi inanılmayacak kadar kuvvetlenecektir.
Kristal Reiki:
Bütün vücudumuzda bazı küçük kristal birikintileri vardır.
Bunlar, yaşamımız boyunca deneyimlediğimiz travmaların çıkış noktalarıdır.
Ne zaman bir travmamızı görmezden gelsek ya da şifalandırmayı ertelesek, vücudumuzda bir kristal oluşur.
Bir travma, kırık bir kol, bir yerimizin burkulması ya da keder, üzüntü gibi muhtelif şeyler yüzünden olabilir. Örneğin, biri kolunu kırdığında, bir kristal oluşur ve bu travmayla ilgili duyguların ve acının hatıralarını içinde tutar.
Eğer bu travmanın ardında çözülmemiş sorunlar ya da duygular yoksa bu kristal çözülür ve şifa bulur. Vücutta oluşmuş kristallerin hemen hemen hepsi şifalandırılabilir.
Kullanımı: Tam tedavi 2 şifa seansı şeklinde yapılır.
Her seans yaklaşık 15 dakika içinde son bulur ve her iki el hastaya değmelidir.
Uzaktaki birine gönderilemez, doğrudan temas gereklidir.
Ancak kendiniz için kullanmak isterseniz uzağa reiki gönderiyor gibi uygulama yapmanız uygundur.
DNA Reiki:
Bu şifa tekniği ile DNA’mızı kuvvetlendirir, şifa veririz.
Genetik olarak bize ailemizden gelmiş hastalık ve negatif kalıtımlara bu reiki ile şifa verebiliriz.
Uygulamadan sonraki ilk 3 haftanın ardından sonuçları fark edebilirsiniz.
Kullanımı: Bu şifa tekniği, hem dokunarak hem de uzaktan uygulanabilir.
Ellerinizi birleştirip içinizden “DNA Reiki”yi düşünün. Bir kişiye yalnızca bir kez uygulama yapmak yeterlidir.
Şifa seansı genellikle 3-5 dakika sürer.
Doğum Travması Reikisi:
Genellikle en kuvvetli travmalar doğum sırasında yaşananlardır.
Bu travmadan en kolay kurtulabilmenin yolu, özel bir enerji kullanarak şifa vermektir.
Kullanımı: Bu şifa tekniği, hem dokunarak hem de uzaktan uygulanabilir.
Ellerinizi birleştirip “Doğum Travması Reikisi” ni düşünün. Bir kişiye yalnızca bir kez uygulama yapmak yeterlidir.
Şifa seansı genellikle 3-5 dakika sürer.
Konum Reikisi:
İnsanların başkalarıyla aralarında karmik bağlar olduğu gibi, konumları, yerleri ve Dünya ile bile aralarında karmik bağlar vardır.
Bu bağlar bazen bizi aşağıya çeker ve bazen fiziksel sağlığımız üzerinde de etkileri olur.
Burada kullanılan enerji, Pırlanta Reiki enerjisinden biraz daha farklıdır ve çok güzel sonuç verir.
Kullanımı: Bu şifa tekniği, hem dokunarak hem de uzaktan uygulanabilir.
Ellerinizi birleştirip “Konum Reikisi” ni düşünün. Bir kişiye yalnızca bir kez uygulama yapmak yeterlidir.
Şifa seansı genellikle 3-5 dakika sürer.
Geçmiş Hayat Reikisi:
Üzerinizde önceki hayatlarınız yüzünden oluşmuş blokajlara şifa verir.
Kullanımı: Bu şifa tekniği, hem dokunarak hem de uzaktan uygulanabilir.
Ellerinizi birleştirip “”Geçmiş Hayat Reikisi” ni düşünmelisiniz.
Şifanın tamamlanması için 3 seans yapılmalıdır. Her şifa seansı genellikle 3-5 dakika sürer. Seanslar birer gün arayla tamamlanmalıdır.
Denge:
Bu açılımdan sonra, özel bir el pozisyonu sayesinde, bütün vücudunuzdaki enerji sistemlerini 30 saniyede dengeleyebileceksiniz.
Kullanımı: Karşılıklı ellerinizin parmaklarını ve başparmaklarınızı 30 saniye boyunca birbirine bastırın ve “denge”yi düşünün.
Sürenin sonunda, ellerinizi açıp yapmanız gereken işe dönebilirsiniz. O andan sonrasında süreç otomatik olarak işleyecektir.
Bu hareketle, enerji sisteminizin tamamında dengelenme başlar.
Tamamlanması 1 saati bulur ve günde yalnızca bir kez yapılması önerilir.
Şifa uygulamaları:
Başkalarına şifa vermeye başlamadan önce, Kristal, DNA, Konum, Geçmiş Hayat ve Doğum Travması Reikisi uygulamalarıyla kendinize şifa verin.
Kundalini Reiki 3 ile şifa vermeye başlamadan önce, durum/kalite şifası uygulamak iyi olur.
Ondan sonra Doğum Travması, Konum, Geçmiş Hayat ve sonra da DNA şifalandırmayı deneyebilirsiniz... Tabii uzaktan şifa çalışmıyorsanız ve alıcı ertesi gün ya da daha sonra tekrar gelebilecekse, Kristal Reiki’yi de uygulayabilirsiniz.
Farklı seansları bir araya getirmek ya da bir seans dizisi oluşturmak konusunda epeyce hareket serbestliğiniz var. Bu yüzden, kendinizi akışa bırakın ve hangi şifa uygulamasını yapmaya yöneltildiğinizi görün. Yaklaşımınız açık görüşlü ve esnek olsun.
Lütfen şunu unutmayın: Hangi türünü kullanırsanız kullanın, Reiki’nin akışı ve enerjinin vereceği his, siz onu kullandıkça daha da güçlenecektir. Bu nedenle, pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın.
Çakra Dengeleme
Bu kısım Kundalini Reiki Öğretisinin bir parçası değildir. Şifa uygulamalarınızda faydası olacağı ve sezgilerinizi geliştireceği düşünülerek, Kundalini Reiki Master Stephen Lovering tarafından eklenmiş, basit bir tekniktir.
Bunu yapmak için, dengeleyeceğiniz kişinin sırtüstü yatması gerekiyor. Siz de kişinin sol eli tarafına geçip elleriniz bedeninden 15 santimetre kadar yukarıda olmak kaydıyla çalışacaksınız.
Sol elinizi, avcunuzun içi kişinin kök çakrasının 15 santimetre yukarısında, kasık bölgesi üstünde, havada tutun. Sağ elinizi de bunun yanına getirin; “Kundalini Reiki” diye düşünerek enerji akışını başlatın ve gözlerinizi kapayın.
Şimdi, olabildiğince gevşeyerek, sağ elinizi yavaşça kişinin başına doğru hareket ettireceksiniz. Bir yandan da, ellerinizde neler hissettiğinize dikkat edin. Solar Pleksus üzerindeyken, iki mıknatısın birbirini itmesine benzer bir his alır, bir direnç hissedersiniz.
Bazıları sıcak, bazıları soğuk hissederken, bazıları da yalnızca enerjide hafif bir fark algılar. Değişim ne kadar küçük olursa olsun, karşılık vermeniz gerekir. Uygulama yaptıkça bu alanda kendinizi geliştirirsiniz.
Şimdi niyet ederek, sol elinizden aşağı doğru enerji akmasını, bunun alıcının bedeni boyunca ilerleyip sağ elinize çıkmasını isteyin. Akışın gerçekleşmesi biraz zaman alabilir ama enerjiyi sağ elinizde hissettiğinizde akışın yönünü değiştirin ve sağ elinizden geriye doğru dönüp sol elinize gitmesini isteyin.
Şimdi bir tahterevalli etkisi yaratmak üzere, sol elinizden aşağı enerji gönderirken, elinizi yavaşça 4-5 cm kadar indirin; sağ elinizin kendiliğinden yukarı kalktığını hissetmelisiniz. Bu enerjinin ve kişinin arasının birleşiminin gösterdiği etkidir. Sağ elinizi yavaşça indirirken akışı ters yöne çevirin ve bu işleme bir dakika kadar devam edin.
Taç çakrayla işiniz bittikten sonra, bu işlemi diğer çakralar üzerinde de tekrarlayın. Bittiğinde hepsi dengelenmiş olacaktır.
Birçok enerji çalışması aura alanları içinde yapılır. Bu nedenle, lütfen aura alanı üzerinde çalışırken enerji farklılıklarını hissetmeye alışın. Sezgilerinizi takip edin ve yönlendirilmeye açık olun.
Yalnızca akışa uyun ve pratik yapın.


İnisiasyon almamış bir insanın çakraları ve enerji kanalları
Kundalini Reiki 1. Aşama
Kundalini Reiki 1 inisiasyon sürecinde kök çakra haricindeki bütün çakralardaki tıkanıklıklar ve blokajlar açılmakta ve ana enerji kanalı Kundalini Reiki 2. aşama inisiasyonunda yaşanacak Kundalini Uyanması için hazırlanmaktadır. Kalp çakrası genişlemekte ve eller ile kalp çakrası arasında, Reiki enerjisinin aktığı kanal açılmaktadır.

Kundalini Reiki 2. Aşama
Alınan inisiasyon ile Reiki kanalı güçlendiriliyor. Kundalini enerjisinin aktığı ana enerji kanalı nazikçe uyarılıyor, Solar Pleksu çakrası minimumda açılıyor ve Tam kundalini uyanmasının yaşanacağı 3. aşama için  hazırlanıyor. Verilen meditasyon düzenli olarak uygulandığında kısa sürede kundalini alevinin güçlendiğine şahit olacaksınız.
Kundalini Reiki 3. Aşama
Bu aşamada önceki inisiasyonlar kuvvetlendirilmekte ve Boğaz, Solar Pleksus, Cinsel ve Kök çakra açılmakta, Kundalini alevi güçlenmekte ve kundalini enerjisi tepe çakraya kadar ulaşmaktadır. Bu yaşanan tam kundalini uyanmasıdır. Bu aşamada kristalleri ya da başka objeleri reiki kanalı olarak inisiye edebilirsiniz. Bu aşamada alınan ekstra inisisasyonlar sayesinde farklı alanlara ulaşıp şifa etkisini kuvvetlendirebilirsiniz.

KUNDALİNİ REİKİ 1-2-3 Ü BAŞKALARINA AKTARMA YÖNTEMİ

Başkalarını Kundalini Reiki’ye uyumlamak çok kolaydır.
Tek yapmanız gereken, Yüksek Benliğiniz’den uyumlamayı yapmasını talep etmek.
Bunu ancak kendiniz master seviye uyumlamasını almışsanız yapabilirsiniz.
Birkaç kişiyi aynı anda uyumlamak da mümkündür.
Rehberlerinizin ve Üstat Kuthumi’nin de uyumlama sürecine yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.
Uyumlama örneği: (Yüksek Benliğinize) “(Uyumlamak istediğiniz kişi ya da kişilerin ismi)’nin Kundalini Reiki 2’ye uyumlanmasını istiyorum.”
Bunun üzerine uyumlama başlayacak ve yaklaşık 20 dakika sonra sona erecektir.
Kundalini Reiki 3 uyumlaması yapacağınızda, yukarıda anlatılan bütün ekstra şifa teknikleri de zaten bu seviyenin içindedir. Yani her birinin uyumlamasını tek tek talep etmeniz gerekmez, onlar 3. seviye uyumlaması sırasında otomatikman gerçekleşir.
Bir grubu Kundalini Reiki 2’ye uyumlayacaksanız, uyumlama öncesinde ve sonrasında, katılımcıların birbirlerinin başlarının 40 cm yukarısındaki bölgede enerji hareketlerini hissetmelerini isteyebilirsiniz. Böylece, Kundalini ateşinin etkin olduğu ve olmadığı durumlar arasındaki farkı hissedebilirler.
Nesneleri uyumlamak
Kristaller, ağaçlar ve diğer nesneler Reiki enerjisine açılabilir. Örneğin, sürekli kullandığınız bir takı ya da aksesuarınızı Reiki’ye açabilirsiniz.
O andan itibaren, ne zaman desteğe ihtiyacınız olsa, size Reiki enerjisi aktaracaktır.
Nesnelerin yalnızca bir kez uyumlanması gerekir.
Uyumlama örneği: (Yüksek Benliğinize) “Bu (uyumlamak istediğiniz nesnenin adı)’nın Reiki kanalı olarak uyumlanmasını istiyorum.”
Uyumlama başlar ve yaklaşık 30 saniye sonra tamamlanır.

KUNDALİNİ REİKİ BOOSTER’LAR 1-6 (KUNDALİNİ REİKİ 4-9)

Kundalini Reiki Booster Uyumlamaları:
6 tane booster uyumlaması vardır. Bu uyumlamaları, Kundalini Reiki 4 – 9 ya da Kundalini Reiki Booster 1 – 6. seviyeler olarak adlandırarak başkalarını uyumlayabilirsiniz.
Not: Bu uyumlamalardan söz edilirken 4-5-6 ve 7-8-9 şeklinde iki tane 3’lü gruba ayrıldıklarını görürsünüz. Uyumlamalar bu şekilde toplu olarak yollanabilir; ancak, alıcının uyumlamaları peş peşe günlerde ve birer birer talep etmesi uygundur. Tek tek alınmaları gerekmeseydi, ayrı ayrı seviyeler olarak hazırlanmazlardı J
Booster’lar ne işe yarar?
Kundalini Reiki Booster’ları, 1 – 3. seviye Kundalini  uyumlamalarını güçlendirir ve avuç içlerinizdeki çakraların daha fazla açılarak daha yüksek miktarda Kundalini reiki enerjisinin çok daha kısa bir zamanda sizin kanalınızdan geçerek akmasını sağlar.
Booster’ların yaptığı bir başka şey de, avuç içlerindeki açıklığın güçlenmesini ve böylece, kolay kapanmamasını; kapanıp enerji akışının düşmesine neden olmamasını sağlamaktır.
Lütfen unutmayın: Enerji akışını kuvvetlendirmek için, ara sıra kendi kendinizi tekrar bu booster’lara uyumlamanız önerilir.
Kundalini Reiki Booster Uyumlamaları nasıl yapılır:
Kundalini Reiki Booster uyumlamalarını yapmak çok kolaydır.
Tek yapmanız gereken, uyumlamanın gerçekleşmesi için Yüksek Benliğinizden talepte bulunmaktır.
Aynı anda birkaç kişiyi birden uyumlayabilirsiniz.
Uyumlama örneği: (Yüksek Benliğinize hitaben) “(Uyumlanacak kişinin adı) ‘nın kendi zaman dilimi içerisinde (gün) ve (saat)’te Kundalini Reiki Booster Uyumlamasının (seviye)’ıncı seviyesine uyumlanmasını rica / talep ediyorum.” Bunun üzerine, uyumlama başlayacak ve yaklaşık 30 dk sonra sona erecektir.
Uyumlama örneği: (Yüksek Benliğinize hitaben) “Şu anda Kundalini Reiki Booster Uyumlamasının (seviye)’ıncı seviyesine uyumlanmak istiyorum.” Bunun üzerine, uyumlama başlayacak ve yaklaşık 30 dk sonra sona erecektir.
İki adet 3’lü Booster grubu arasında 5 günlük bir süre bırakılması önerilir.
Ayrıca bazı master’lar, uyumladıkları kişinin hemen ertesi gün aynı seviyeye master’larını uyumlamasını isterler. Bu uygulama, kişinin pratik yapmasını ve aynı zamanda, uyumlandığının doğrulanmasını sağlar. Çünkü uyumlanmadığınız bir şeyin uyumlamasını veremezsiniz.

KUNDALİNİ REİKİ HIZLI REFERANS REHBERİ

Uyumlama için önerilen süreler
Uyumlama türü ve seviyesi
Hangi Reiki’yi etkinleştirmeye niyet edeceksiniz
Her uyumlama sonrasında yapabilecekleriniz ve yaklaşık uygulama süresiBaşlangıç noktası Kundalini Reiki 1 Reiki Kendine şifa – 5 dakika
Karmik şeridi iyileştirme
Durum şifası
Uzaktan şifa

1’den 2 gün sonra Kundalini Reiki 2 Kundalini Reiki Yukarıdakilerin hepsiKundalini Reiki Meditasyonu Enerji kanallarınızı temizlemek için her gün uygulayın. 5 – 15 dk.

2’den 7 gün sonra Kundalini Reiki 3 Master Kundalini Reiki Yukarıdakilerin hepsi ve başkalarını bu enerjiye uyumlamak.

Denge Karşılıklı ellerin parmaklarını ve başparmaklarınızı bitiştirip 30 saniye bir arada tutun. Sonraki bir saat süresince bütün enerji sistemleriniz dengelenecektir.

Pırlanta Reiki Reiki'yi eterik bir pırlantadan geçirmek için. 5 dakika.

Kristal Reiki Travmalardan (hem duygusal, hem fiziksel) sonra bedende kalan kristal birikimlerini çözmek üzere alıcıya iki kez, “dokunarak” şifa seansı yapılır. 15 dakika. * Önce kendinize uygulayın

DNA Reiki DNA'mızın şifa yeteneğini güçlendirmek ve kusurlarını gidermek için!
3 - 5 dakika Reiki * Önce kendinize uygulayın

Doğum Travması Reikisi
Doğum travmasını şifalandırmak için. Her hastaya 1 kez uygulanır, 3 - 5 dakika * Önce kendinize uygulayın

Konum Reikisi Mekânlarla aramızdaki bağlantı ve bağları şifalandırmak için. Her hastaya
1 kez uygulanır, 3 - 5 dakika * Önce kendinize uygulayın

Geçmiş Yaşam Reikisi
Tedavi 3 seansta tamamlanır. 5 dakika ya da daha uzun sürer. Reiki
* Önce kendinize uygulayın
Gümüş Mor Alev Enerjisi

Gümüs Mor Alev Nedir?Gümüs Mor Alev, spiritüel üstatlarin binlerce yildan beri bildikleri yüksek frekansli bir spiritüel enerjidir. Yükselmis Üstat Saint Germain tarafindan yeniden ortaya konmustur, Tanri/Evren bilincinin yedinci isinidir. Gümüs Mor Alev, toplulugun çagrisini ya da insanogluna spiritüel hizmet çagrisini duyanlar içindir, yasamimizda bencilligin üstesinden gelmek için gereken b
ilgeligi de saglar.

Gümüs Mor Alev uyumlamasini aldiktan sonra onu mantralarla cagirabilirsiniz. Meditasyon ve göz önünde canlandirmayla birlestirildiginde Gümüs Mor Alev’in fiziksel, zihinsel, duygusal ve spiritüel düzeylerde tezahür eden negatif enerjiyi degistirme ya da dönüstürme gücü vardir. Bu negatif enerji, hastalik, stres, endise, korku, kusku, nefret, öfke ya da istenmeyen aliskanliklar vb formlarda olabilir. Bunlarin hepsi bizim daha yüksek spiritüel plandaki güzelligi ve sevinci deneyimlememize engel olur.

Gümüs Mor Alev’in nitelikleri özgürlük, simya, adalet, sevinç, bagislama ve merhamettir. Mantralari kendinizi vererek söylediginizde Gümüs Mor Alev, bedeninizin, zihninizin, duygularinizin, hatta bilinçalti hafizanizin her hücresine, her atomuna girer. Elektronlarin titresimini yükseltir, böylece biz de, Tanrimizin Varligindan gelen saf kozmik enerjiyle daha çok yanki yapariz. Sonuçta, Mor Alev kendinden nefret etmekten fiziksel virüslere kadar hersey dahil olmak üzere spiritüel ya da fiziksel varligimizin içine yerlesmis bütün negatif enerjiyi dönüstürür.

Gümüs Mor Alev fiziksel organlarimiza yerlesmis toksinleri atmanin yani sira eterik, zihinsel, duygusal ve fiziksel bedenlerimize kaydedilmis olan simdiki yasamimizin ve geçmis yasamlarimizin travmalarini ve karmalarini da degistirir. Kimi kez karmamiz kendini agir bir yük gibi hisseder ama Gümüs Mor Alev’i davet ettigimizde kendimizi daha hafif ve daha az bir yükün altinda hissederiz, çünkü o, kisisel sorunlarimizin nedenini, kelimenin tam anlamiyla yakar. Baska bir deyimle Gümüs Mor Alev geçmis yasamlarimizin kayitlarini siler, dolayisiyla özsaygimizi artirir, kendimizden memnun olmamiza yardim eder.
Gümüs Mor Alev Enerjisini Kullanma

Gümüs Mor Alev dönüstürücüdür, onu hem kendiniz, hem de baskalari için kullanabilirsiniz. Uyumadan önce Gümüs Mor Alev çagirabilirsiniz ve sifa gereken bir konuda çalismalayi isteyebilirsiniz. Sabah sorun serbest birakilmis olur, yine de engelleri asmak, bagimliliklarin ya da derinlere kök salmis korkularin üstesinden gelmek gibi daha derindeki sorunlar için arka arkaya 30 gece süreci tekrarlayabilirsiniz.

Gümüs Mor Alev kullanilarak aci veren hatiralara sifa verilebilir, hatta Gümüs Mor Alev iliskilerdeki güçlüklerin giderilmesine de yardim edebilir. Iliskilerindeki sorunlara Gümüs Mor Alev gönderen kisiler korkunç bir yükün kalktigi duygusunu yasadiklarini ve yasamlarinda daha ileriye gitmek için kendilerini özgür hissettiklerini belirtmektedirler.

Gümüs Mor Alev, her gün çagirilarak aura ve baslica çakralar temizlenip arindirilabilir.
Gümüs Mor Alev ile yapabileceginiz seylerden biri, ona tüm negatif duygularinizi ve duygulanimlarinizi donusturtmektir. Sizde rahatsizlik yaratan herseyi bu sekilde Gümüs Mor Alev’e havale edin. Böylece, enerjinin fiziksel bedeninizde akisini kesintiye ugratan düsüncelerinizin, gitmelerini istemediginiz yönlere gittigini gördügünüzde, bu kesintiye ugramalarin ne oldugunu çözdügünüzde, zaman içinde bunu yapmak çok daha kolay olur, siz sadece onlari Gümüs Mor Alev’e havale edin.
GMA enerjisi kullanim alanlari ile ilgili olarak bazi öneriler
GMA yi kullanmak icin ,önce enerjiye bir master tarafindan uyumlanmak, daha sonra da enerjiyi "kalbimi, benligimi, bedenimi, bilincimi ve ruhumu GMA enerjisine aciyorum " diyerek davet etmek gerekir, enerji birkac saniye icinde akmaya baslayacaktir.
Asagida bir takim örneklerden faydalanabilirsiniz.

Örnekler:
* Cakralari sifalandirma,
* Hastaliga neden olan duygu, his ve aninin dönüstürülmesi,
* Bilic ve bilincaltindaki olumsuz kaliplari arindirma,
* Bilic ve bilincaltindaki korkulari dönüstürme,
* Kisi ya da kisiler arasindaki (is, es, arkadaslik ) herhangi bir sorunu dönüstürme.


Ayrica,
* Bulundugunuz ortamda negatif enerji hissediyorsaniz, GMA yi cagirarak, ortami aritmasini, dönüstürmesini isteyebilirsiniz.

* Her sabah GMA'yi cagirarak gun boyunca yolunuza cikacak tum negatiflikleri donusturmesini isteyebilirsiniz..
*Tüm psisik saldirilardan arinmak üzere niyetlenebilirsiniz..
* Belli bir bölgeye belli bir durum icin; (deprem, sel, salgin, huzursuzluk...vs ) GMA gönderebilirsiniz.
* Tüm dünyaya GMA gönderebilirsiniz.
* Ülkenize GMA gönderebilirsiniz.
Altın ve Gümüş Mor Alevi nereye gönderebilirsiniz?

1. Yolunuzu arıtması için gün boyunca akmasını isteyin.
2. Hasta veya dengesi bozulan insanlara gönderin.
3. Öfkenizi, korkunuzu veya herhangi negatif hisleri dönüştürmek için kullanın.
4. Karşılaşmadığınız insanlar da dâhil, öfke, korku veya diğer negatif hisleri temizlemek için
başka insanlara gönderin.
5. İlişkilerdeki uyumsuzluğu iyileştirmek için gönderin.
6. Savaş, hastalık veya uyumsuzluk enerjisini arıtmak için mekânlara, bölgelere gönderin.
7. Şifaya gereksinimi olan bedeninizin herhangi bir yerine gönderin
8. Elektrik hatlarına, telefon hatlarına ve internete gönderin
9. Işığa geçememiş, arada kalmış ruhların yuvaya gidebilmeleri için astral planlara gönderin.
Ho-oponopono Terapisi Eğitim Ve Uygulama

Ho-oponopono Terapisi Eğitim Ve Uygulama


Tüm deneyimlerinizden %100 sorumlusunuz.
Hayatınızda başınıza gelenler sizin suçunuz değildir, ama sizin sorumluluğunuzdadır. Kişisel sorumluluk kavramı söylediğiniz, yaptığınız ya da düşündüğünüzün ötesindedir. Hayatınızda yer alan diğer herkesin dediklerini, yaptıklarını ve düşündüklerini de içerir. Yaşamınıza meydana gelen her şeyin sorumluluğunu tamam

en alırsanız, o zaman herhangi bir kişi bir sorunu su yüzüne çıkardığında,o sizin de sorununuz olur.

Bu üçüncü ilkeye bağlanır, yani yolunuza çıkan her şeyi iyileştirebilirsiniz. Kısacası, şu anki gerçeğiniz için hiç kimseyi ya da hiçbir şeyi suçlayamazsınız. Tüm yapabileceğiniz onun sorumluluğunu almak, yani onu kabul etmek, ona sahip çıkmak ve onu sevmektir. Karşılaştığınız şeyleri ne kadar çok iyileştirirseniz kaynak ile o kadar uyumlu olursunuz.

Ho'oponopono: direkt olarak "revize etmek, edite etmek, düzenlemek veya doğru hale getirmek"‘’doğrusunu yap’’ yada ‘’hatayı düzelt’’ anlamına gelir. Ho'oponopono yönteminde herhangi bir durumu iyileştirmek için, kişinin önce kendisini durumun içinde yansıtılan ne ise ondan iyileştirmesi gerektiğini öğretir. Böylece kişi kendini iyileştirdikçe, çevresinde kendisinden kaynaklanan durum ve kişiler şifalanacaktır.

ÇALIŞMA NEDİR?
1–Enerji yollarını dengelemek ve güçlendirmek


2 – Eski anlaşmaları iptal etmek


3 –Kendi gücümüzü ortaya çıkarmak


4 - Çekirdek inançlarımızı dönüştürmek.


5- İlişkilerinizi iyileştirmek


6- Geçmiş deneyim travmalarını iyileştirmek,


7- Belirli hayat zorluklarınızın üstesinden gelmek


8- İsteklerimizi hayatımıza çekmekZero Limit Ho,oponopono ile arınma çalışması;yaşantımıza sağlık, mutluluk,bereket getiren huzurun anahtarıdır.
Bilinçaltımız varoluşumuzdan bu yana hatıralarla doludur bizleri üzüp acıtan da hatıralarımıza yüklediğimiz -öfke,suçluluk, yargı- duygularımızdır.

Hatıralarımız her tetiklendiğinde bize acı veren bu duyguları tekrar tekrar deneyimleriz.

Uygulamada çok kolay ve kısa sürede de sonuç veriyor...